Тільки що! Зеленський полетить, такого за рік ще не було. Історична місія

Президент Зеленський здійснить одну із найнеочікуваніших поїздок за останній час.

Глава держави вирушить з офіційним візитом до Білорусі.

Про це йдеться в повідомленні посольства Білорусі в Україні.

“У процесі проведеного конструктивного діалогу обговорено хід підготовки до офіційного візиту президента України до Республіки Білорусь і до третього Форуму регіонів України та Білорусі, а також питання розвитку торговельно-економічного співробітництва двох країн”, – йдеться в повідомленні.

“Сторони наголосили на націленості на виконання раніше досягнутих домовленостей на найвищому та високому рівнях, і продовження предметної роботи з підготовки вагомого пакету домовленостей за результатами цих знакових для міждержавних відносин заходів”, – зазначають у посольстві.

Пріоритетом у співпраці білоруська сторона назвала якнайшвидше відновлення обсягів взаємного товарообігу, скорочення якого викликане пандемією COVID-19. Так, у першому півріччі товарообіг Білорусі з Україною впав майже на чверть і становив $2 млрд, білоруський експорт в Україну знизився майже на 30 відсотків до $1,3 млрд.

Як повідомлялося, третій форум регіонів України та Білорусі за участю президентів двох країн планується провести в жовтні в Гродно. Попередній форум відбувся в жовтні 2019 року в Житомирі.

Також відомо, що президентські вибори в Білорусі заплановано на 9 серпня. Лукашенко, який іде на шостий термін, заявив, що голосування відбудеться чесно.

Не менше цікавим є те, що у мережі ширяться чутки, що ще однією не оголошеною офіційно темою, може бути обговорення видачі Україні “вагнерівців”, які воювали на Донбасі.

Справа у тому, що теперішньому президенту Білорусі Олександру Лукашенку треба визначитись, чи буде він йти на конфронтацію з Кремлем і видасть Україні частину найманців ПВК “Вагнера”, які воювали на Донбасі у лавах бойовиків, або відмовити українській стороні в екстрадиції цих осіб.

Про це заявив ветеран АТО, блогер Олексій Петров.

Він зауважив, що у випадку видачі Україні тих “вагнерівців”, які воювали на стороні бойовиків на Донбасі, можна буде дізнатись багато важливої інформації про стан справ в ОРДЛО.

“З іншого боку, є позиція нашого МЗС, які, сподіваюсь, будуть наполегливі у своїх вимогах видати якщо не всіх російських найманців, які воювали на Донбасі, то хоча б тих, хто має українське громадянство. Ці “вагнерівці” можуть розповісти багато цікавого по те, що відбувається тут на окупованих територіях Донбасу. Але, звісно, це ніяк не входить у плани Кремля”, – резюмував ветеран АТО.

Джерело

Название ... ...