Ось Це Так Поворот! Тільки Що! Зеленський Наказав Вийти, З Країни Вже Досить: Документ Вже Готовий. Раз І Назавжди

Президент Володимир Зеленський ініціює у Верховній Раді вихід України з Антитерористичного центру держав – учасниць Співдружності незалежних держав (СНД).

Як ідеться у повідомленні на сайті ВР, президентський законопроект № 0065 про вихід України з рішень про створення та діяльність Антитерористичного центру держав – учасниць СНД зареєстрований 13 серпня.

Також Зеленський подав до ВР проект закону № 0065 про вихід України з протоколу про затвердження положення про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав СНД.

Наразі тексти документів на сайті парламенту відсутні.

Антитерористичний центр СНД – галузевий орган, що забезпечує координацію взаємодії компетентних органів держав СНД у галузі боротьби з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму. Утворений рішенням ради глав держав СНД від 21 червня 2000 року.

До слова, Кабінет міністрів погодив вихід України з рішення про створення Ради командувачів Прикордонних військ СНД. Відповідний проєкт указу президента був ухвалений на засіданні уряду в середу.

Як зазначається у пояснювальній записці, угоду було укладено з метою сприяння у співробітниці прикордонних військ у підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації офіцерських кадрів і молодших фахівців для прикордонних військ.

Однак ця мета не була досягнута, оскільки Україна не приєдналася до ряду установчих документів у сфері прикордонної співпраці у СНД та брала участь у роботі Ради командувачів прикордонними військами виключно як спостерігач і не мала відношення до питань розробки, прийняття та реалізації рішень цього органу.

Зазначається, що посилання на цю угоду міститься в ряді міжнародних договорів, які наразі не є актуальними для України і не містять інформації про наявність зобов’язань, що виникли для нашої держави за час дії цієї угоди.

«Ураховуючи вищезазначене та збройну агресію Російської Федерації, яка є стороною угоди, Україні доцільно вийти з угоди», – йдеться у пояснювальній записці.

Документ передбачає вихід України з цієї угоди і надання доручення МЗС поінформувати про це Виконавчий комітет Співдружності Незалежних Держав.

Також у липні Кабмін схвалив вихід України з двох угод СНД. Як повідомлялося, Україна планує скоротити до мінімуму кількість договорів з Росією.

«У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України фактичне співробітництво з Росією припинене, а співпраця з іншими державами-учасницями СНД відбувається у двосторонньому форматі на основі укладених нових та/або діючих двосторонніх договорів», – ідеться в пояснювальній записці. 

Джерело

Джерело

Название ... ...