Кравчук не стримався! Все відбувалось в ночі – його слова приголомшують. Цього мало

Новий глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук не бачить перспектив переговорів з командою російського президента Володимира Путіна по Донбасу. Він вважає, що повернути Донбас і завершити війну можна тільки за допомогою жителів ОРДЛО, яких планує переконати в перспективі розвитку регіону в складі України. Представник президента Володимира Зеленського в переговорній групі переконаний, що для досягнення миру на сході України потрібно почути тих людей, які живуть на Донбасі, а це 1,7 млн осіб — і якщо вони захочуть, щоб війна закінчилася, то Москва їх почує краще, ніж представників офіційного Києва. Про це Кравчук заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Для того, щоб Москву переконати, треба не тільки бажання Києва, їх важко переконувати. А коли це бажання буде людей, які там живуть, і тих, які знаходяться за межами (окупованих територій — ред.). Підкреслюю, що це мільйон сімсот тисяч осіб, тоді Москва почує краще і також буде йти назустріч людям. Я в це вірю “, — вважає Кравчук.

Політик підкреслив, що хоче зробити все для того, щоб домовитися, не поступаючись інтересами України, не підписуючи непотрібних документів, як це сталося з Мінськими угодами, які Україна зараз не може виконати.

“Ми повинні діяти таким чином, щоб люди повірили. Ну, наприклад: замість порожніх розмов про статуси, про все інше ми пропонуємо ввести в цих областях стандарт вільної економічної зони. Якщо це буде прийнято, то люди відразу включаються в роботу, приходять інвестиції, відновлюються господарства, відновлюється зруйнований житловий фонд — люди повертаються і бачать перспективу. Сьогодні такої перспективи вони не бачать. Вони думають, що у них перспектива в Росії, але вони помиляються “, — пояснив свій план Кравчук.

Перший президент України переконаний, що жителі ОРДЛО бояться змінити позицію, так як їх залякали, тому що вони не вірять, що Україна їх може захистити. Але змінити ситуацію не вийде швидко — за місяць або два.

“Але ми повинні почати діяти, іншого шляху немає. Якщо ми будемо обговорювати і боятися: а нас не обдурять, чи не призведе це до того… Я не знаю, до чого це може привести остаточно, ніхто не може передбачити. Але я можу точно визначити від «а» до «я» — що корисно, а що ні, що потрібно, а що ні. Я можу точно визначити, які повноваження у України і які функції вона бере на себе, щоб цих людей поставити в нормальні умови. Це я можу визначити, а все інше передбачити в політичних переговорах до 100% точності, я не знаю було ли так колись в цілому “, підкреслив Кравчук.

Представник ТКГ уточнив, що перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін, який також погодився увійти в ТКГ, вирішив поїхати на окуповану частину Донбасу, щоб ознайомитися з ситуацією на місці. Кравчук підтримує його ініціативу.

“Він знає ситуацію там найкраще з людей, яких я взагалі знаю. І має рішучість, сміливість і готовий це зробити. А якщо там складуться відповідні умови, які потрібні мені, Кравчуку, вивчити будь-які питання, які потрібні для вирішення, я також буду думати над тим, як це зробити, не виключаючи і безпосередніх контактів”, — уточнив Кравчук.

Джерело

Название ... ...