Чорна п’ятниця! Свідок вийшов в ефір- Яценюк і Порошенко усунуть мене! Це фурор – терміновий допит

Екс-нардеп Давид Жванія, який в 2014 році був соратником Петра Порошенка, випустив новий ролик, в якому розповів про те, що метою захоплення влади під час Майдану був контроль над грошовими потоками.

Для цього лідери опозиції усунули від постів діючих президента Віктора Януковича і прем’єр-міністра Миколу Азарова.

Причиною, через яку Жванія випускає дані відео, він назвав страх за свою безпеку, тому що “такі люди, як Порошенко, можуть запросто усунути його”.

Також він просить генерального прокурора України Ірину Венедіктову викликати його на допити.

Повний текст звернення Давида Жванії, яке він опублікував у п’ятницю, 24 липня:

Друзі, в своєму минулому відео я назвав Майдан державним переворотом. Сьогодні я хочу пояснити, чому я так говорю.

Я з повагою ставлюся до тих людей, які тоді були на Майдані. Вони відстоювали свої переконання – це заслуговує на повагу.

Вони не винні в тому, що ми їх використовували як масовку для захоплення влади. Ми – це я, Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Віталій Кличко та інші лідери опозиції.

Якщо на початку Майдану ми просто хотіли, щоб Янукович поділився з нами владою і грошовими потоками, то вже в січні 2014 роки ми відчули слабкість влади і взяли курс на повне усунення обраного президента.

Тоді ми вже були точно впевнені, що Янукович втече.

Він боягузлива людина. І ми всіляко роздмухували в ньому страхи перед особистою безпекою. Ми залякували його. Однак, перед тим як усунути Януковича, нам було потрібно вирішити одну проблему.

Згідно з чинною тоді Конституцією 1996 року, в разі втечі Януковича керівником держави став би прем’єр Микола Азаров. Це нас не влаштовувало. Тому ми на Майдані підняли тему переходу від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління. Повернення до Конституції 2004 року нам було потрібне лише для того, щоб глава Верховної Ради міг до виборів виконувати функції глави держави. Однак, ми не були впевнені, що цей перехід вдасться здійснити, тому ми прийняли рішення тиснути на Азарова і спочатку усунути його.

За дорученням Порошенка та інших співучасників я особисто тиснув на Азарова з метою змусити його подати у відставку. Я ходив до нього на зустріч, організатором якої був Сиротін Володимир Геннадійович. Він також на ній був присутній. Нам вдалося залякати і зламати Азарова і він подав у відставку. Після відставки Азарова нам було відкрито шлях до захоплення влади, оскільки ми були впевнені, що зможемо контролювати Раду в разі втечі президента. Саме після відставки Азарова ми вже перестали зважати на Януковича і вести будь-які переговори. Ми хотіли вже отримати все, зробити державний переворот. І у нас це вийшло. Я розумію, що те, що ми тоді зробили – злочин.

Я звертаюся зараз до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової. Я готовий дати свідчення проти себе, проти Петра Порошенка, проти Арсенія Яценюка, проти Олександра Турчинова, проти Віталія Кличка. Єдина моя умова – я прошу гарантувати мені безпеку. Тому що я знаю, що такі люди як Порошенко легко можуть замовити усунути мене.

Пані генеральний прокурор – викликайте мене на допит. Я розповім про те, як ми з Петром Порошенком здійснили державний переворот, а також ряд інших злочинів. Друзі, я відчуваю свою частку провини за те, що сталося з країною. Я був одним з тих, хто зробив Порошенка президентом. Тому я буду і далі розповідати вам правду про цю людину.

Джерело

Название ... ...